KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16935250

nr 1693 5250

Ragnar Falk

(1903-1977), Sverige

Oljemålning, Göteborgs hamn. Signerad. Olja på duk, 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 32x43

Ragnar Falk, svensk målare född i Göteborg 1903, död 1977.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 14 april 2025
kl 19:07:40

13/4 13:15:19 1      Vinnande bud
14/4 17:53:42 1      justering av budtak

Ragnar Falk

Läs mer om Ragnar Falk